Small Foot Dřevěné společenské hry Halma

Kód: 15681
Neohodnoceno
Značka: SMALL FOOT
327 Kč
Skladem na prodejně

Klasická hra v robustním provedení z masivního dřeva.

Hra je určena pro 2 až 4 hráče od 7 let.

Cílem hry je převést všechny své figurky do protilehlého rohu herního plánu a obsadit s nimi celý DVŮR protihráče. Vítězí ten hráč, kterému se to podaří nejdříve. Na začátku hry si hráči připraví figurky podle počtu účastníků hry. Hrají-li 2 hráči, každý si vezme 19 figurek, hrají-li 4 hráči, každý si vezme 13 figurek. Tyto figurky umístí do vyznačených rohů na herním plánu vždy proti sobě. VELKÝ DVŮR - ohraničený červenou linkou je pro 19 figurek (hra pro dva). MALÝ DVŮR - ohraničený žlutou linkou je pro 13 figurek (hra pro čtyři).

Pravidla hry: Hru zahajuje nejstarší hráč. Dál se hráči pravidelně střídají po směru hodinových ručiček. Tah se provádí jen vlastními figurkami a je povinný (nelze se tedy tahu vzdát).

Jedním tahem se rozumí: Posunutí jedné figurky na volné pole nebo přeskok přes vlastní nebo soupeřovu figurku, je-li za ní volné pole ve všech směrech kromě dozadu. Tvoří-li figurky vhodnou kombinaci, může hráč jednou figurkou v jednom tahu provést i několik na sebe navazujících skoků. Přeskočená figurka se nevyhazuje, ale zůstává stát na původním místě!

Strategií v průběhu hry je tedy vytvořit vhodnou kombinaci rozmístění figurek, která umožní v jednom tahu dostat vlastní figurku co nejdále po herním plánu. Zároveň se snažíme blokovat soupeře tak, aby skoků mohl využívat co nejméně. Takto blokovat může hráč i výchozí dvůr, kde si počíná tak, aby soupeř nemohl obsadit celý dvůr. Zároveň hráč musí mít jistotu, že se i s touto figurkou (figurkami) dostane rychle do svého cílového dvoru. Hrají-li hru 4 hráči, lze zvolit i variantu, že protilehlí hráči spolu spolupracují a pomáhají si. Vítězí ten tým, kterému se podaří obsadit vyměněné dvory jako prvnímu.

 

 Hlavní vlastnosti:

  • deska a 60 figurek
  • pro 2–6 hráčů

Rozměry: 22x4 cm

Věk: 5+

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: